Průmyslové značení je stále větším hitem

1837

Pokud se živíte obchodováním a distribucí zboží ve větším množství, jistě znáte pojem průmyslové značení. Pro ty méně učené se jedná o označení produktů tak, jak je to standardní. Většinou nechybí informace o výrobci, hmotnost, datum spotřeby a podobně. Podle naší legislativy by se ani do distribuce neoznačené zboží nemělo dostat. Jedině tak máte jistotu, jaká šarže a s jakou dobou spotřeby je právě v distribuci nebo na prodejně.

Je ale naprosto jasné, že nejen že legální průmyslové značení musí mít určitý styl, ale mnoho obchodníku do značení chce vložit i kousek sebe sama, logo nebo podobně. K tomu samozřejmě slouží návrhy značení a speciální stoje, které se pro potisk zboží přímo vyrábějí. Nás zaujala nabídka společnosti Liftec, která nabízí prodej, pronájem i servisní služby těchto strojů. Tato společnost není na našem trhu žádným nováčkem, o čemž svědčí i profesionální zaměstnanci, kteří vám vždy rádi pomohou a poradí, zda zvolit nákup nebo pronájem stroje. Samozřejmě vždy záleží na zákazníkovi, na jeho přáních a potřebách.

Hlavním parametrem je bezesporu frekvence využití, podle které si zvolíte, zda je pro vás nejvýhodnější neřešit v rámci pronájmu údržbu a servis nebo naopak si celý stroj zakoupit.

Některé společnosti dávají přednost možnosti nalepit etikety, jiné zase nedají dopustit na přímý potisk. I zde je předním dodavatelem firma Liftec, která opět může nabídnout hned několik technologií. Ty se standardně rozlišují na kontaktní a bezkontaktní. Jednou z nejrozšířenějších je ale bezesporu bezkontaktní technologie injekt, která spočívá v nastříkání inkoustu přímo na výrobek a vůbec nezáleží na tom, z jakého matriálu je výrobek vyroben. Velkou výhodou je také fakt, že se dají tisknout i opravdu malé tvary a znaky.

Další velmi rozšířenou metodou je značení laserem chcete-li laser technologie, která z materiálu odstraňuje jednu celou vrstvu. Na materiál tedy nic „nepřidáváme“, ale spíše ubíráme. Jde o velmi moderní technologii s dlouhou životností. I tato metoda má ale spoustu faktorů. Zejména závisí na druhu laseru.