Revoluce v pečení aneb 3D tiskárna na čokoládu

2646

Většina z nás už někdy slyšela o 3D tiskárnách na plast či kov. Dokážete si ale představit, jaké možnosti využití skýtá 3D tiskárna na čokoládu? Můžete se rázem stát amatérským cukrářem, který přemění svoje kreativní myšlenky v dokonalý a chutný skvost.

Pokud potřebujete ozdobit svůj po domácku vyrobený dort, cukrovinky či prostě jen kávu při příležitosti návštěvy, je ideálním nástrojem na tvoření právě 3D tiskárna na čokoládu. Můžete si sami zvolit, zda zdobení provedete pomocí čokoládového jména oslavence, čísla jubilea nebo zda přidáte čokoládové květiny či ornamenty. Samozřejmě si můžete vytisknout prostě jen oblíbenou figurku či pralinku. Omezením není ani to, zda použijete hořkou, mléčnou nebo bílou čokoládu.

Pokročilé funkce nabízejí nejen vybírat již z připravené databáze objektů, kde si stačí pouze vybrat požadovaný tvar a jedním stiskem začít tisknout, ale můžete si svoje obrazce, nápisy či figurky tvořit i sami. Jediným problémem pak bude, že Vám bude líto takové výtvory sníst. Milují vaše děti například Tlapkovou patrolu a rádi byste jim udělali radost? Tak se neváhejte pustit do díla a vytvořte si svoje postavičky Rydera, Chase, Rockyho, Rubbla nebo Skye.

Určitě Vás v tuto chvíli napadá mnoho možností, kde všude se dá taková tiskárna využít. Svoje zajíčky pro Velikonoce, originální vánoční figurky či čokoládová srdíčka na sv. Valentýna. Možností je neomezeně, záleží pouze na Vás.

Stačí jenom Vaše fantazie a chuť tisknout.