Vysokozdvižný vozík v roli nepostradatelného pomocníka

1784

Ať už se jedná o velkoobchod s potravinami, sklad obalového materiálu nebo jiné míso, kde dochází k nakládce, vykládce a jiné manipulaci s materiálem, stává se vysokozdvižný vozík nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se jen stěží obejdeme. Na trhu nalezneme nepřebernou nabídku těchto šikovných pomocníků a proto bývá také často těžké vybrat si přesně to, co potřebujeme. Existuje několik pohledů, z kterých lze vysokozdvižné vozíky rozčleňovat. Jedním z nich je i členění vysokozdvižných vozíků na elektrické a spalovací.

Čisté ovzduší díky elektrickým vozíkům

Hlavní výhodou elektrických vysokozdvižných vozíků je fakt, že při svém provozu nevypouštějí do ovzduší jedovaté emisní zplodiny. Pořízením vysokozdvižných vozíků zajistíte pro své zaměstnance odpovídající čisté pracovní prostředí a zároveň se stanete ohleduplnými k životnímu prostředí. Další nespornou výhodou vysokozdvižných vozíků na elektrický pohon je úspora energie.

Elektrické vysokozdvižné vozíky najdou své uplatnění především v uzavřených skladech a prostorách bez přístupu čerstvého vzduchu. Budou tedy tím pravým pro manipulaci s materiálem ve skladech velkoobchodů či v jiných uzavřených provozech. Své uplatnění však najdou i pro použití v exteriérech. Vysokozdvižné vozíky se mohou chlubit svou robustností, vysokou stabilitou a plynulostí jízdy. Pro komfort pracovníků nabízejí odpruženou hydrauliku v místě obsluhy, a tak zajistí veškeré požadavky na ergonomiku.

Spalovací vozíky pro namáhavou práci

Na rozdíl od elektrických, potřebují spalovací vysokozdvižné vozíky ke svému provozu benzín, diesel či LPG. Nevýhodu emisních zplodin z výfuku však plně kompenzují svým všestranným využitím i ve stížených podmínkách exteriéru. Díky silnému výkonu spalovacího motoru je nezastaví ani nezpevněný povrch a svou práci odvedou vždy s naprostou spolehlivostí a bezpečností.

Ať už si vyberete elektrické vysokozdvižné vozíky či vozíky se spalovacím motorem, bude vaše práce jednodušší a daleko bezpečnější.