Hledejte práci podle lokality!

2149

V době každé krize je problém také s pracovními pozicemi. Větší společnosti nenabírají, ba naopak, propouštějí. Právě pro propuštěné je v novele zákoníku práce nemilá novinka, kdy jako odstupné nedostanou náplast v podobě třech měsíčních platů. Jako bývalý zaměstnanec dostanete v dnešní době jen dva platy, což není až taková rezerva, než si najdete místo jiné.

A je jasné, že nabídka práce je omezená. Pokud zastáváte manažerské pozice, prodlužuje se zkušební doba v novém zaměstnání na dvojnásobek původních 3 měsíců. Jistě se shodneme na tom, že za půl roku „zkušebky“ se může zvrtnout doslova cokoliv.

Navíc jako momentálně nezaměstnaný musíte po dvou měsících na „pracáku“ obcházet firmy a prosit se o práci i tam, kde víte že pracovat z různých důvodů nemůžete/nechcete. Úřad práce Vám ve většině případů práci nesežene…

Co se nabídky práce týče, tak ať už hledáte nové, nebo dokonce první zaměstnání, vždy se první informujte na práci v rámci svého regionu, nebo dokonce obce, kde bydlíte. Můžete zkusit jednotlivé zaměstnavatele, úřad práce v oblasti vašeho bydliště, anebo si projí všechny nabídky díky webovému portálu prácevokolí.cz, kde najdete všechna volná místa podle zadaného parametru-tedy lokality. Snadno najdete nabídky velkých měst, ale také samozřejmostí je také nabídka práce Louny a další, i mnohem menší města.