Autofólie ztmaví i zabezpečí interiér

1992

Automobil mají některé rodiny (zejména pánové) jako další dítě. Ale i pokud používáte automobil jen k přemístění z bodu A do bodu B, měli byste se zamyslet nad jeho zabezpečením.

Některé autofolie jsou totiž speciálně vyrobené tak, aby odolaly průrazu. To odradí nejednoho zloděje a automobil se stane bezpečnějším v případě autohavárie.

Samozřejmě existuje i klasické tónování autoskel, které umožní různé odstíny skel automobilů. Vždy musíte zvážit odstín folie tak, aby byl interiér zastínění a nedošlo k omezení viditelnosti zejména na okéncích předních dveří. Z toho důvodu jsou v přední části vozu dovolené jen folie, které mají propustnost větší než 70%. Jinak by auto nemělo projít technickou kontrolou a policie může tmavší skla automobilu posoudit jako nezpůsobilost k provozu na silničních komunikacích. Na čelním skle nesmí být folie instalována vůbec.

Do zadní části vozu můžete instalovat autofólie s propustností velmi malou, třeba 5%. Pak je ale téměř nemožné přes skla koukat, proto se doporučují ztmavení s propustností 35-50%, kdy dojde k zastínění interiéru vozu a odraz většiny slunečních paprsků. Nedochází k přehřátí interiéru, ale máte dobrý výhled z vozu. Dobře rozeznáte chodce a další účastníky silničního provozu.

Fólie na auta se používají i ve formátu 3D. Tyto folie lze aplikovat téměř na jakýkoliv předmět, takže i na auta. Tím zabezpečíte vůz až o stovky procent. Nemusíte se bát menších havárií, při kterých by běžně došlo k průrazu karoserie vozu.