Výměna letních pneumatik za zimní

1728

Podle zákona č. 133/2011 Sb. o provozu na pozemních komunikacích je pro řidiče povinné mít zimní pneumatiky na svém vozidle v období od 1. 11. do 31. 3. Zákon je platný na všech silnicích a to pro všechna motorová vozidla, pokud je na vozovce souvislá vrstva sněhu, námrazy nebo ledu. Nebo také v případech, kdy řidiči mohou podle rázu počasí předpokládat, že takováto situace v době provozu motorového vozidla na vozovce nastane.

Řidiči se většinou neřídí přímo stanovenou dobou, ale počasím. Vhodná doba, kdy by provozovatel motorového vozidla měl vyměnit letní pneumatiky za zimní je, když průměrná teplota klesá pod 7 stupňů. Doporučuje se měnit vždy všechny pneumatiky na vozidle a to kvůli bezpečnosti provozu na silnicích. Pneumatiky by měly mít stejné opotřebování a nejpozději po 4 zimních sezónách je vyměnit za nové pneumatiky.

V současné době je na trhu velké množství značek. Pokud jste rozhodnuti pro určitou značku, tak si můžete zimní pneumatiky objednat také přes internet. V případě, že potřebujete poradit, tak navštivte některého z autorizovaných prodejců pneumatik nebo si nechte poradit v některém z pneuservisů.

Každý rok, když se blíží datum 1. 11. Nebo v případě, že se již v říjnu počasí zhorší a teplota se dlouhodobě dostane pod 7 stupňů, tak je pro řidiče problém objednat se na výměnu pneumatik do pneuservisu. Většina řidičů se rozhodne vyměnit pneumatiky na poslední chvíli a objednací termíny jsou plné. Výměnu pneumatik provádí také A.T. Autoservis s.r.o., který se zejména zaměřuje na diagnostiku a opravu automatických převodovek. Autoservis působí na českém trhu již 20 let. Kvalifikovaní zaměstnanci nabízí profesionální a kvalitní služby.