Hledáte práci? Zkuste i portál fajn-prace.cz!

2182

Ti dříve narození zažili dobu, kdy se pracovat jednoduše muselo. Jako nepracující jste mohl být stíhán jako příživník státu. Dnes začínáme mít pocit, že pracovat je spíše výsadou. Sehnat práci podle své kvalifikace, kde nebudete od nevidím do nevidím za minimální mzdu, není nic jednoduchého. Kdo hledal v poslední době práci mi dá jistě za pravdu, že nabídka práce není příliš rozsáhlá.

Nespočet rozeslaných životopisů a motivačních dopisů a stejně jste skončili na pokladně v supermarketu? My vám poradíme jak na to, aby byla vaše práce koníčkem a aby výplata nebyla jen almužnou.

Základem je životopis

Jste šikovní, milí a pracovití? Stejně je vám to na nic, protože vás většina zaměstnavatelů bude posuzovat podle životopisu.

Jde o první vizitku, podle které se rozhodne, zda vůbec budete pozváni na pohovor.

Proto v něm vyzdvihněte všechny klady a zápory si nechte pro sebe. Naštěstí existují základní pravidla pro psaní životopisů i motivačních či průvodních dopisů. Vždy se informujte, zda máte odevzdat životopis rozsáhlý nebo strukturovaný.

Úřad práce vám zaměstnání nesežene

Myslíte si, že svou registrací na Úřadu práce svůj problém s nezaměstnaností vyřešíte? Podle posledních průzkumů úřad práce spíše nezaměstnané eviduje než aby jim hledal místo uplatnění. Tyto úřady jsou rozděleny podle okresních kontaktních míst a každému registrovanému je přidělena pracovnice, se kterou jedná.

Shánějte zaměstnání online

Naštěstí existuje Internet, který eviduje nabídky i poptávky ze všech oblastí. Nabídka a poptávka po práci není výjimkou. Existuje mnoho portálů, které nabízejí volná pracovní místa. Většinou se můžete zaregistrovat nebo vložit životopis. Vždy ale vybírejte jen portály, kde je nabídka práce denně aktualizovaná a kde jsou registrace pro poptávky i nabídky práce zdarma. Jedním z takových portálů je fajn-prace.cz.

Hlavní výhody portálu fajn-prace.cz

Web je velmi přehledný a jednoduchý na orientaci. Díky kategoriím v levém sloupečku si jednoduše vyberete mezi nabídky hlavních či vedlejších pracovních poměrů.  Web ale aktualizuje rovněž nabídky brigád pro studenty a práci doma. V kategoriích si rovněž jednoduše vyberete, v jakém odvětví chcete práci najít. Díky registraci budete velmi snadno vkládat inzeráty nebo naopak na ně reagovat. Vložené inzeráty lze jednoduše aktualizovat a editovat. V případě zájmu vám budou zasílány užitečné rady a tipy.

Hlavní výhodou webu je možnost vkládání nabídek i poptávek zdarma a také aktuální nabídka volných pracovních pozic. Nejnovější inzeráty naleznete v hlavním panelu ve středu stránky. Čeká Vás zde vaše vysněná práce?