Jak na efektivní vymáhání pohledávek?

1938

Jde to i online!

Podnikatelé se často dostávají do finančních problémů i přesto, že jejich firma „šlape“ tak, jak má. Na vině jsou nespolehliví klienti, kteří se nemají k úhradě závazků a dostávají tak ostatní do druhotné platební neschopnosti. Někdy přitom skutečně stačí jedna nebo dvě neuhrazené faktury za práci, do které jste vložili spoustu času a úsilí – a problémy s cashflow jsou tady. Otázkou je, jak se neplatičům bránit, respektive jaký je ten nejefektivnější způsob, který vás nebude stát příliš mnoho energie. Nebudeme vás napínat a zaměříme se na vymáhání pohledávek, které nabízí ePohledávky.cz. Jako jediná firma ve svém oboru zajišťuje pohodlné řešení přes internet.

Dlužníka sice můžete upomínat a všelijak mu vyhrožovat, kýženého výsledku však pravděpodobně nedosáhnete. Profesionálové, kteří se v oboru pohybují dostatečně dlouho, mají na nespolehlivé klienty páky a spolupráce probíhá následujícím způsobem:

Prvním krokem je odborné posouzení případu, v rámci které proběhne kontrola dokumentace a příprava dalšího postupu. Bude-li shledáno, že je váš nárok způsobilý, dojde k upomenutí dlužníka před zahájením soudního procesu. Pokud dotyčný nesplní svou povinnost dobrovolně, bude zahájeno exekuční řízení na jeho majetek.

Budete si moct vybrat, zda se necháte zastupovat advokátní kanceláří, která zajistí soudní vymáhání pohledávky, nebo nárok nabídnete k odprodeji. V případě odprodeje sice nedostanete plnou částku, ale na druhou stranu se k penězům dostanete okamžitě. Rozhodnete-li se pro soudní cestu, nevyhnete se zaplacení soudního poplatku. Soud poté vydá elektronický platební rozkaz a ve finále se ke svým penězům dostanete.

Ať už se nakonec rozhodnete pro odprodej nebo zastupování nároku, společně s profesionály z ePohledávky.cz bude vaše cesta k penězům mnohem rychlejší. Ať už jde o vymáhání dluhů, faktur či směnky, vše vyřešíte online. Další informace najdete na www.epohledavky.cz.