Satelitní technika i pro náročné

1443

Digitalizace se konečně nevyhla ani České republice. Už se nemusíme spoléhat na šum způsobený nepřesným analogovým přenosem. Je to již několik let, kdy bylo vypnuto analogové vysílání na jednom z posledních vysílačů-na libereckém Ještědu.

Pokud nevlastníte televizor, který umí číst digitální vysílání, musíte si pořídit set top box nebo jiné satelitní přijímače. Nejde o nic drahého ani složitého, třebaže nastavení klasického satelitu nechte raději na odbornících, kteří jsou díky přesným měřícím přístrojům velmi rychlí, a spolehlivě nastaví signál na vaší bytovce či rodinném domku.

Satelitní komponenty běžně zahrnují krom satelitního přijímače také talíř pro zvýšení signálu z dostupných družic. Můžete tak sledovat mnoho programů v dokonalé kvalitě, a to dokonce pro více televizních přijímačů.

Samozřejmě se musíte zamyslet nad běžně dostupnými programy, jako je většina českých a slovenských televizních vysílání a dalších, tedy placených programech.

Placené programy (například HBO, NetFlix, Jim Jam a podobně) jsou dostupné buď po zaplacení ročního paušálu. Dražší programy lze platit měsíčně nebo dokonce přesně podle odsledovaného času.

Chytré satelitní přijímače

Některé varianty satelitních komponent umí dokonce nahrávat jednotlivé pořady, protože mají integrovaný pevný disk. Stačí zadat pořad, který chcete nahrát a bez problému můžete opustit domov nebo dokonce sledovat úplně jiný program. Pro opravdové filmové fanoušky nebo náročnější zákazníky doporučujeme satelitní techniku, která zvládá již dnes zaběhlý standard dnešní doby – příjem HDTV vysílání.