Recenze na Nikon D3100 a Nikon D90

1678

Vybíráte fotoaparát? V první řadě si musíme uvědomit, pro koho bude fotoaparát určen a co především bude dotyčný fotit. Všeobecně ale platí, že by nový fotoaparát měl být v první řadě cenově dostupný, tedy pokud neuvažujeme profesionální fotoaparáty.

Dále byste se měli zaměřit na menu a samozřejmě podrobný návod v češtině. Pokud se ve fotoaparátech alespoň trochu vyznáte, zcela jistě sáhnete po digitální zrcadlovce. Ty se vyrábějí v několika modelech a cenových řadách. Všeobecně platí, že tělo fotoaparátu bude za několik měsíců zastaralé. To je důvod, proč se soustřeďte zejména na kvalitní optiku. Výhodou je také obrazový snímač, výkonný procesor a podobně. Pokud máte zvíře nebo malé děti, informujte se především na fotoaparáty, které nabízejí snímat ozvučené HD video.

Kupte si zrcadlovku

Ať už s focením začínáte nebo už nějaké zkušenosti máte, zcela určitě si kupte nějaký typ zrcadlovky. Ať už klasické nebo digitální totiž přinášejí tu pravou pohodu při focení a tak nádherné fotky, že nebudete chtít nikdy nic jiného. Zrcadlovka zobrazuje obrázek v hledáčku. Právě nemožnost zobrazení na displeji se jednookým zrcadlovkám často vyčítalo. Proto pokud si nechcete zvykat na hledáček, kupte jednu z mnoha zrcadlovek, jejichž zrcadlo je polopropustné a tím pádem je umožněno zobrazit vytyčenou fotící oblast rovněž na displeji.

Nikon D3100 a Nikon D90

Nikon D3100 patří mezi velmi dostupné, snadno ovladatelné digitální zrcadlovky. Jistě oceníte přehledné menu a fakt, že většina základních funkcí a ovládání je na horní straně fotoaparátu.

Výhody Nikonu D3100

  • kompenzace expozice
  • aktivace samospouště
  • rychlé sekvenční snímání
  • otočné kolečko pro přepínání režimů
  • místo pro připojení externího blesku
  • obrazový procesor EXPEED 2
  • možnost natáčení full HD videosekvencí se zvukem

Další digitální poloprofesionální zrcadlovkou je Nikon D90, který se hodí pro začínající i zkušené fotografy. Hlavní výhodu oproti Nikonu D3100 je displej s vysokým rozlišením. Pokud se o některou ze zrcadlovek zajímáte, vždy se informujte na diskuzních fórech nebo přímo v obchodech.