Podnikejte bez problémů s Ready made společností

1902

Podle posledních průzkumů se obyvatelé České republiky ve financích a podobných tématech ne zrovna vyznají. Orientovat se v různých poplatcích, smlouvách a různých povinností ať podnikatele, nebo zaměstnance, není zrovna jednoduché. Pojďme se tedy zaměřit na různé formy podnikání. Tento článek tedy bude pro všechny, kteří již podnikají, ale také pro všechny, kteří se podnikat teprve chystají.

Různé formy podnikání

Jak už to tak bývá, každá forma podnikání má své přednosti, ale také svá negativa. Zdaleka nejběžnější formou podnikání je tzv. na živnostenský list, kdy se z vás stane osoba samostatně výdělečně činná. Také se můžete rozhodnout, zda budete podnikat na plný úvazek. Z toho pak vyplývá zákonná povinnost platit si zdravotní a sociální pojištění. Jeho výše se odvíjí od zisků, tedy od daňového přiznání. Každý měsíc ale počítejte se zálohami. Velká výhoda podnikání na živnostenský list je jednoduchost zařizování podnikání. Tedy pokud nemáte nějak omezenou živnost.

Další velmi vyhledávanou formou je podnikání v rámci společnosti s ručením omezeným. Jak již název napovídá, velkou výhodou je, že neručíte celým svým majetkem, jako je to u osoby samostatně výdělečně činné. Firemní a  osobní majetek je tedy striktně oddělený. Jednou z mála nevýhod společnosti s ručením omezeným je fakt, že je poměrně složité takovou společnost založit. I zde si ale můžete pomoct.

Ready made firmy

Pokud cítíte svůj čas jako drahocenný, jistě nechcete trávit věčnost v nekonečných frontách na různých úřadech. Neházejte ale flintu do žita, protože existují totiž takzvané ready made společnosti, které vám umožní v podstatě podnikat takřka okamžitě. Společnosti jsou předzaložené a můžete je pořídit bez zprostředkovatele. To znamená, že budete jednat přímo s advokátní kanceláří. Nezapomeňte se informovat také o doplňkových službách jako je poskytnutí sídla společnosti a podobně. Sídlo společnosti je velmi výhodné zejména pro ty, kteří by podnikali na malém městě. Díky kanceláři na některé z lukrativních adres v Praze budete navíc vypadat před svými zákazníky i obchodními partnery mnohem lépe- Jistě vás také zaujme fakt, že v Praze máte mnohonásobně menší šanci ze strany finančního úřadu a dalších kontrolních úřadů. Jedná se tedy o takový malý český daňový ráj.

Nyní se dostáváme k otázce ceny. Při koupi ready-made firmy spolu se sídlem zaplatíte asi 20 000 Kč. Jistě mi dáte za pravdu, že to za ušetřené nervy a čas opravdu stojí. Stejně byste museli oslovit drahého právníka, který by vám nachystal vklad do obchodního rejstříku, zakladatelské smlouvy a podobně.

Ready made s.r.o., tedy předpřipravené společnosti s ručením omezeným se hodí pro všechny, kteří chtějí společnost s nulovou historií, za dobré peníze a bez problémů. Začátky podnikání mohou být velmi těžké, ale jen hlupák si nenechá poradit.

Zdaleka nejvíce nás ale zaujalo, že před koupí ready made společnosti s ručením nebo ready made akciové společnosti máte vždy k dispozici veškeré potřebné informace. Transparentnost je tedy vždy na prvním místě. V žádném případě nemusíte být zběhlí v právnických ani finančních záležitostech. Naservírování společnosti jako „pečených holubů“ přímo do úst je součástí servisu.

V našem státě nemají menší a střední podnikatelé zrovna na růžích ustláno. Nenahrává jim ani další případné zvyšování DPH. Proto si nepřidělávejte ještě více problémů tím, že byste se snažili založit firmu po vlastní ose. Být majitelem vlastní firmy s sebou i tak nese spoustu problémů.